PKK Operasyonunda Polisleri Duygulandıran Not

Güvenlik güçleri bu defa de Nusaybin, Yüksekova, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi ile Şırnak’ta operasyonlara başladı. Bir polisin bölgeden paylaştığı resim ise ‘güzey şeyler de oluyor’ dedirtti.

Sur ve Cizre’de sivilleri tehdit ederek evlerine giren PKK’lıların, yüzlerce evi tünellerle birbirine bağladıkları ortaya çıktı. Güvenlik güçleri bu defa ilk olarak Yüksekova ve Şırnak’ta işi sıkı tutuyor. Birbirine yakın evlerin yer aldığı, hendek ve barikatların kazıldığı mahallelere yönelik operasyonları yoğunlaştıran güvenlik güçleri, evleri de tek tek kontrol ederek teröristlerden arındırıyor.

KONUŞULAN FOTOĞRAFLAR

Çoğunlukla teröristlerin barınma mekanlarından çekilen fotoğrafların aksine, bu defa bir özel harekat polisinin bölgeden paylaştığı resim karesi kısa sürede binlerce toplumsal basın kullanıcısı aracılığıyla paylaşıldı. “Bazen güzel şeyler de oluyor” notuyla paylaşılan fotoğrafta, güvenlik güçlerinin kontrol amacıyla girdikleri evin kapısındaki not bulunuyor.

İŞTE YAZILAN O NOT

“Değerli emniyet güçleri; evimiz, mahremiyetimiz sizlere emanet… Eğer kapımızı kırarak girmek zorunda kaldıysanız, aşağıdaki asma kilidi çıkarken dış kapıdaki halkalara takmanızı rica ediyoruz… Ki sizler çıktıktan ardından evimize başkaları girmesin… Mutfakta kuru gıda, çay kahve v.s. mevcut. Yediğiniz içtiğiniz herşey helal olsun. Rabbim yardımcınız olsun”