350 PKK’lının Sıkıştırıldığı Nusaybin Mehter Marşlarıyla İnliyor

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle dağ kadrosundan 350 terör’lı ilçede sıkıştırıldı. Operasyona çıkan güvenlik güçlerinin çaldığı Mehter Marşları, ilçeyi inletti.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle beraber başlayan operasyon sürüyor. Operasyona çıkan güvenlik güçlerinin çaldığı Mehter Marşı ilçeyi inletti.

DAĞ KADROSUNDAN 350 TERÖRİST SIKIŞTIRILDI

6 mahallede 400’ü aşkın çukur kazılan, barikat kurulan, patlayıcı tuzaklanan, dağ kadrosundan 350 dolayında teröristin yer aldığı tahmin edilen ilçede yürütülen operasyonda şimdiye kadar 3 terör’lı etkisiz hale getirildi.

OPERASYONLAR İKİ MAHALLEDE YOĞUNLAŞTI

Terör örgütü TERÖR mensuplarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlar nedeniyle Nusaybin’de ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürerken, ilçedeki operasyon Dicle ve Fırat Mahallelerinde yoğunlaştırıldı.

İLÇEDE SİLAH VE PATLAMA SESLERİ YÜKSELİYOR

Gece gündüz aralıksız devam eden operasyonlarda, söz konusu mahallelerdeki teröristlere büyük zayiat verildiği öğrenildi. Sürekli tabanca ve patlama sesleriyle yankılanan ilçede, yer yer dumanların yükseldiği görüldü.

SOKAKLAR MEHTER MARŞIYLA İNLİYOR

Öte yandan, operasyona çıkan güvenlik güçlerinin çaldığı Mehter Marşları, ilçeyi inletti.

İLÇENİN YARIDAN FAZLASI GÖÇ ETTİ

Terör saldırılarından endişe duyan birden fazla vatandaş evlerini terk etmek zorunda kalırken, 15 mahalleden oluşan 90 bin nüfusa sahip ilçeden ayrılanların sayısı 50 bini geçti.

DİYARBAKIR BAĞLAR’DA ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR: 11 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde bir önceki gün ilan edilen sokağa çıkma yasağının sonrasında teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için geniş kapsamlı operasyonlar sürüyor. Bir Gün Önce yoğunlaştırılan ve bugün de devam eden operasyonlarda toplam 11 terör’lı etkisiz hale getirildi.

Çatışmaların yoğunlaştığı Kaynartepe Mahallesi ile Gürsel ve Cemiloğlu Caddesi bölgesinde yoğun dumanlar yükseliyor. Bölgedeki çatışmalar da yer yer devam ediyor.