Kırışıklık Önleyici Doğal Maske Tarifleri

Kadınların Doğal cilt bakımı oldukça önemlidir. Kadınlar yüzlerindeki kırışıklığı gidermek çoğu zaman uyguladıkları yöntemlerden şikayetçi olarak yeni kırışıklık önleyici maske tarifleri arayışına girer. Yüzdeki kırışıklıklara engel olmak için değişik yöntemler bulunmakta. En önemli maskelerden biri olan Kırışıklık önleyici yumurta maskesi, var olan kırışıklıkların görünümünü azaltırken, yeni kırışıklıkların önlenmesinde oldukça etkilidir.

Kırışıklık Önleyici Doğal Maskeler

Protein zengini yumurta, cilt yapısının beslenmesine ve kolajen sentezinin üretiminin artırılmasına katkı sağlıyor.

Yumurta Maskesi Yapımı

Özellikle kuru ciltlerin nem kazanması ve cilt kırışıklıklarının önlenmesi için bal, yumurta maskesinin olumlu etkisini artırıyor. Yumurta maskesi için;

  • 1 yumurtanın ak kısmı
  • 1 çorba kaşığı doğal bal
  • 5 damla sandal ağacı yağı
  • 4 damla rezene yağı

Tüm malzemeler temiz bir kapta karıştırılır. Temizlenmiş cilt yüzeyine sürülür. Ortalama 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Kırışık önleyen doğal maske haftada 2-3 kez uygulanabilir.

Maya Maskesi Yapımı

Erken yaş kırışıklıklarını önlemek ve kırışıkların görünümünü azaltmak için maya maskesi oldukça idealdir. Cilde genç bir form kazandırır, çizgi ve kırışıklıkları azaltır. Maya maskesi hazırlanışı için;

  • 1 çay kaşığı yaş maya
  • 1 çay kaşığı yağlı süt
  • 1 çay kaşığı doğal bal

Tüm malzemeler steril bir kapta karıştırılır. Temizlenmiş cilde uygulanır.

Kırışıklıklar için maya maskesi, haftada 2- 3 kez uygulanabilir. Her uygulamada cildin iyice temizlenmesi ve kozmetikten arındırılması gereklidir. Ardından ince bir tabaka halinde uygulanır. Ortalama 30 dakika bekletildikten sonra, ılık suyla durulanarak temizlenir. Düzenli uygulamalar ile birkaç ay içinde daha genç bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın