Tolga Zengin’den Teröre Tepki

Beşiktaş’ın tecrübeli kalecisi Tolga Zengin, Ankara’da gerçekleştirilen pkk saldırısına tepki gösterdi.

Tolga Zengin, toplumsal medya hesabında yaptığı yazılı açıklamada, Galatasaraylı futbolcu Umut Bulut’un saldırıda kaybettiği babası Kemal Bulut’u yarın toprağa vereceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Umut kardeşim doğum gününde babasını toprağa verecek. Bin bir zorlukla, güçlükle, emekle onu büyütüp, yetiştirip topluma kazandıran babasını. Pkk insan ayrımı yapmıyor, sen, ben fark etmiyor. Sadece Umut’un hikayesi değil, yüzlerce, yüzlerce masum insanın böyle hikayesi var. Kemal amca, Peri, Dorukhan, Ozancan, Mehmet Emre ve diğerleri… Bir Takım kendini yetiştiren anne, babasını, bir takım yetiştirip güzel bir hayat düşlediği oğlunu, kızını, kardeşini kaybediyor. Allah’ım sabır ver.”

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileyen Tolga, “Teröre bir şekilde yardım olan, pkk örgütlerinden beslenen, teröristle kol kola giren, dağlarda, yollarda, sivil yerleşim yerlerinde masumların, askeri personel ve polisin canına kast eden, canlı bombaların evinde taziye çadırı kuran herkes de bunun hesabını verecek. Er ya da geç.” ifadelerini kullandı.

Geçen sezon Galatasaray’da forma giyen Brezilyalı futbolcu Felipe Melo ise toplumsal medya hesabında, “Başın sağolsun Umut Bulut. Allah sabır versin, Allah mekanını cennet etsin. Yarın doğum günü olan Umut Bulut babasını toprağa verecek. Ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Allah saldırıda ölenlerin ailelerine sabır versin” ifadelerini paylaştı.