Osmaniye’de Art Arda 3 Patlama

Osmaniye’de akşam saatlerinde askeri eğitim alanı, sokak ve bir evin bahçesine 3 patlama oluştu. Patlamalara, Amanos Dağları’ndan atılan havan ya da roket mermilerinin ne sebeple meydana geldiği belirtildi.

Osmaniye’de akşam saatlerinde ayrı yerlerde 3 patlama oluştu. Osmaniye’nin Güney Çevre Yolu üzerinde yer alan Şehit Piyade Albay Halil İbrahim Karaoğlanoğlu Kışlası’ndaki eğitim alanı ve Karaçay Su Deposu mevkiindeki bir evin bahçesinde saat 18.00 sıralarında iki patlama duyuldu. Bazı vatandaşlar ne olduğunu anlamak için evlerinden çıkarken, Gebeli Mahallesi 3527 Sokak’ta bir patlama henüz oldu.

EKİPLER İNCEME YAPTI

Bölgeye birden fazla polis ekibi hemen gönderildi. Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Şefik Atak, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, mermilerden birinin patladığı sokakta incelemelerde bulundu.

ÖLEN YA DA YARALANAN YOK

Ölen ve yaralanan kimsenin olmadığı, bazı araçlar ve evlerde hasara ne sebeple olan patlamalarla ilgili verilen bilgide ilk incelemede, mühimmat parçalarının düşüş açısına göre havan ya da roket mermilerinin TERÖR’lı terör’lı grupların yuvalandığı Amanos Dağları’ndan atıldığı değerlendirildi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Soruşturma başlatılırken, Amanos Dağları’nın eteklerinde jandarma zırhlı araçlarla geniş güvenlik önlemleri aldı. Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman’ın talimatıyla kentin pekçok noktasında uygulama noktaları oluşturuldu.

SIĞINAKLAR BULUNMUŞTU

İstihbarat raporlarına göre TERÖR’nın tekrar yuvalanmaya başladığı Amanos Dağları’nın Osmaniye eteklerinde jandarma aracılığıyla yürütülen arama tarama faaliyetlerinde yakın zamanda terör örgütüne ilişkin sığınaklar bulunmuştu. Şubat ve mart aylarında yer alan sığınaklarda ele geçirilen yaşam malzemeleri imha edilerek sığınaklar kullanılamaz halen getirilmişti.