İstanbul’daki Saldırıdan 2 Gün Sonra Ortaya Çıkan Talihsiz Ölüm

İstiklal Caddesi’ndeki saldırının sonrasında yaralıların Haseki Hastanesi’ne götürülmesi sebebiyle acil serviste yatan bir hastanın çıkışının verildiği, evine dönen hastanın ise yaşamını yitidiği öne sürüldü.

İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısının sonrasında yaralıların Haseki Hastanesi’ne götürülmesi sebebiyle acil serviste yatan Erkan Akca’nın çıkışının verildiği ve Akca’nın evinde yaşamını yitidiği öne sürüldü.

ELİNE REÇETE TUTUŞTURULUP GÖNDERİLDİ

İstanbul’da bir tekstil fabrikasında güvenlikçi olarak çalışan 31 yaşlarındaki 2 çocuk babası Erkan Akca,19 Mart Cumartesi günü sabah 09.00 sıralarında rahatsızlandı. Göğsünde şiddetli ağrı şikâyeti ile Aksaray’daki haseki Eğitim ve soruşturma hastanesi acil servisine başvuru yapan Akca’nın, iddiaya göre burada sadece EGK çekimi yapılarak, “Sende ritim bozukluğu var” denildi ve acil serviste müşahede altına alındı. Bu esnada Taksim’de canlı bomba eylemi yaşanınca, yaralıların Taksim’e en yakın yerdeki hastane olan Haseki Hastanesi’ne yönlendirilmesi neticesinde hastanenin acil servisindeki hastalar boşaltılmaya başlandı. Erkan Akca’da eline reçete tutuşturularak hastaneden evine gönderildi.

TALİHSİZ ADAM EVİNDE FENALAŞTI

“Halksesi.com” sitesinin haberine göre, talihsiz adam evine döndükten tahmini bir saat ardından bir daha fenalaştı ve evinde hayatını kaybetti. Erkan Akca’nın 2. kalp krizi geçirmesi sonrası yaşamını yitidiği belirlendi.

“OĞLUMUN EVE GÖNDERİLMESİ TAM BİR SKANDAL”

Aslen Sinop’un Erfelek ilçesinden olan güvenlikçi Erkan Akca’nın 65 yaşlarındaki babası Necati Akca, oğlunun meydana gelen pkk paniğinin kurbanı olduğunu iddia ederek “Taksimde pkk kurbanı sayısı 5 değil 6 kişidir. Benim oğlum da pkk kurbanı sayılır. Eğer o bomba eylemi olmasaydı oğlumun da hastanedeki tedavisi devam edecekti ve oğlum bugün yaşıyor olacaktı” dedi. Hastanenin o günki acil servisinde görevli doktorlarından şikâyetçi ve davacı olacaklarını da vurgulayan kederli baba “Tam tedavisi yapılmadan ve diğer yaralılara yer açmak için oğlumun hastaneden yattığı yerden kaldırılarak evine gönderilmesi tam bir sıhhat skandalıdır. Panik halinde acil servisin boşaltılması sonucu benim oğlum hayatından olmuştur.2 çocuğu yetim, eşi de dul kaldı bunun hesabını birileri vermelidir verecekler de çünkü yasal yollara baş vuracak ve sorumlularından hesap sorulmasını isteyeceğim” diyerek, hastane yetkililerinden şikayetçi olacağını belirtti.

Öte yandan yaşamını yitiren Erkan Akca’nın bugün memleketi Sinop’un Erfelek ilçesinde toprağa verileceği belirtildi.