Galatasaray-Darüşşafaka Maçına Terör Darbesi

Galatasaray Odeabank-Darüşşafaka Doğuş karşılaşması pkk olayları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
Spor Toto Basketbol Ligi’nde bugün oynayacak Galatasaray Odeabank- Darüşşafaka Doğuş karşılaşması pkk olayları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Valilik, bu maçın dışında herhangi bir spor müsabakasının ertelenmesinin söz konusu olmadığını bildirdi.

SPORA “TERÖR” DARBESİ

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 22.haftasında İstanbul’da saat 19:00’da oynanması beklenen Galatasaray Odeabank- Darüşşafaka Doğuş karşılaşması İstiklal Caddesi’nde yaşanan canlı bomba saldırısı sonrası ileri bir tarihe ertelendi.

ABDİ İPEKÇİ’DE OYNANACAKTI

Saat 19.00’da başlaması planlanan 22. hafta karşılaşmasına Zeytinburnu’nda yer alan Abdi İpekçi Spor Salonu ev sahipliği yapacaktı.

İŞTE FEDERASYONADN YAPILAN AÇIKLAMA

Türkiye Basketbol Federasyonu bugün oynanması gereken Galatasaray Odeabank – Darüşşafaka Doğuş, Basketbol Ligi 22.hafta karşılaşmasının ertelendiğini açıkladı.

Federasyondan verilen bilgide yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Spor Toto Basketbol Ligi’nin 22.hafta müsabakalarından Galatasaray Odeabank – Darüşşafaka Doğuş takımlarımız aralarında bugün saat 19.00 de oynanacak müsabaka ile ilgili olarak, Darüşafaka Doğuş kulübünün “Taksim’deki bomba olayı sırasında basketbol takımının Taksim bölgesinde olmaları ve hala benzer bölgede otelde kampta yer alan sporcularının ciddi psikolojik problem yaşamaları nedeniyle, müsabakanın ertelenmesi” talebi ve Galatasaray Kulübünün de TBF’nin bu sebeple alacağı karara saygılı olduklarına dair beyanları değerlendirilerek, söz konusu müsabakanın Darüşafaka Doğuş kulübü’nün “gösterdiği gerekçelere” dayalı olarak ileride açıklanacak bir tarihe ertelenmesine hüküm verilmiştir”

Açıklamada diğer basketbol müsabakalarının ise programlandığı şekilde oynanacağı belirtildi.