Emniyet, Cezaevi Firarisinin Fotoğrafını Paylaştı

Metris Hapishane’nde tutukluyken diş rehabilitasyonu amaçlı hastaneye hemen gönderildiği sırada firar eden yeraltı dünyasının meşhur isimlerinden Hünkar Karataş’ın resimi yayınlandı.

İstanbul Güven Müdürlüğü ve İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, Metris Hapishane’nde rehin iken bu sabah hastaneye hemen gönderilen ve Bu arada firar eden Hünkar Karataş’ın fotoğrafını medyaya dağıttı. Güven ve Jandarma ekiplerinin operasyonel çalışmaları sürerken kuşkulunun son halini gösteren resimi paylaşılarak çalışmalara katkı sağlanması amaçlandı.

Görevliler, fotoğraftaki firari şahsı görenlerin zaman kaybetmeksizin 156 ya da 155 zabıta ekiplerine haber vermesini istedi.

VALİLİK IZAH YAPTI

İstanbul Valiliği, cezaevinden kontrol amaçlı hastaneye sunulan mahkumun silahlı 2 birey aracılığıyla kaçırılmasına ilişkili olarak,”Jandarma elemanı, bireylerin kayıp görmemeleri kasıtıyla sağlık kurumu içerisinde tabanca kullanamamıştır” izahında bulundu.

Valilikten yapılmış olan açıklamada, Metris Hüküm İnfaz Kurumunda silahlı yağma suçundan rehin yer alan Hünkar Karataş’ın bu sabah diş rehabilitasyonu amaçlı Okmeydanı Ağız ve Diş Sıhhati Hastanesine hemen gönderildiği anımsatıldı.

Açıklamada, bunlar kaydedildi:

“Saat 15.20 sıralarında, rehin Hünkar Karataş sağlık kurumu tuvaletine götürüldüğü esnada, B.Y. adlı silahlı kişinin sayesinde ve jandarmaya tabanca doğrultmak suretiyle hastaneden kaçmışlardır. Memur jandarma elemanı hastanede yer alan bireylerin kayıp görmemeleri kasıtıyla sağlık kurumu içerisinde tabanca kullanamamıştır. Sağlık Kurumu dışına kaçan şahısları izleyen jandarma aracılığıyla dur ihtarında bulunmuş, kişilerin tabancayla ateş etmeleri üst kısmına çıkan arbede sonucu olarak B.Y. yara almış olarak tutuklu, Hünkar Karataş ise firar etmiştir. Firar eden Hünkar Karataş’ın pekçok defa tabancayla hata işlediğine işaret eden kaydı meydana geldiği anlaşılmıştır. Firarinin yakalanması amaçlı Jandarma ve Güven birimlerimiz operasyonel çalışmalarını aynı ritimde devam ettirmektedir.”