Koldaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Kol sivilcelerini geçiren kür tarifleri Bazı kişilerin kollarında oluşan sivilceler kişiyi oldukça rahatsız etmektedir. Şimdi sizlere bahsediceğimiz doğal maske ile kolunuzdaki sivilcelerden daha rahat kurtulacaksınız. Vücuttaki sivilce haritası incelendiğinde yüzümüzde, alnımızda, sırtımızda hatta kollarımızda sivilcelerle karşılaşmaktayız. Çeşitli nedenlerden ötürü ortaya çıkan bu sivilceleri doğal yöntemler kullanarak azaltmak hatta tamamen yok etmek mümkündür.

Yazı İçeriği

  • Kolda Sivilce Neden Oluşur?
  • Kol Sivilceleri Nasıl Geçer? Maske Tarifleri
    • Kol Sivilcelerine Aleo Vera Kürü
    • Kol Sivilcesine Elma Sirkesi Kürü

Kolda Sivilce Neden Oluşur?

Vücuttaki sivilcelerin anlamı sivilcelerin nerede çıktığına göre farklılık göstermektedir. Genellikle kollarda çıkan sivilceler A, D ve K2 vitamin eksikliğinden ortaya çıktığı düşünülmektedir. Omuz bölgesinde görülen sivilceler çoğunlukla stres yüzünden ortaya çıkarken boyun bölgesinde çıkan sivilceler hormonal dengesizliğin habercisi.

Kol Sivilceleri Nasıl Geçer? Maske Tarifleri

Evde kol sivilcelerinizi geçirmek için sizlere doğal 2 maske tarifi vereceğiz. Aloe vera ve elma sirkesi sivilce tedavisi için doğal bir ilaç. Aşağıdaki sivilce maskelerini düzenli bir şekilde kullanılırsa zamanla geçeceğini göreceksiniz. Doktorunuza danışmadan kullanmanızda fayda vardır.

Kol Sivilcelerine Aleo Vera Kürü

Kolda çıkan sivilcelere yatıştırıcı ve nemlendirici eksiyle bilinen aleo vera ile oluşturulan kürler mükemmel bir çözümdür. Sadece koldaki sivilcelere değil aynı zamanda erkeklerde sırtta sivilce oluşumunu da engelleyen bu kür tam sivilceyle savaşanlara göre. Uygulanması çok basit olan bu küründe aleo vera bitkisinin içerisinde yer alan jel kıvamındaki kısımdan faydalanılır.

Yaprak kısmında bulunan bu jel kolda veya sırtta yer alan sivilcelere sürülür. Yaklaşık yarım saatlik bir beklemenin ardından yıkanarak temizlenir. Herhangi bir yan etki barındırmayan bu yöntemi günde 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Kol Sivilcesine Elma Sirkesi Kürü

Doğal yöntemler kullanarak kolda çıkan sivilceleri yok etmenin bir yolu da elma sirkesinden hazırlanan kürdür. Asidik yapısı sayesinde cildin PH’ını dengeleyen elma sirkesi cildinizde meydana gelen tıkanıklıkları açarak sivilcelerin yok olmasını sağlayacaktır.

Marketlerden kolaylıkla elde edebileceğimiz elma sirkesiyle aynı oranda su karıştırılarak kolda ki sivilcelere sürülür. 10 dakika beklenir ardından ılık su ile kollar durulanır. Günde 2 ya da 3 kere bu işlemi tekrarlayarak kollarınızda ki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Buna ek 1 bardak su içerisine yarım tatlı kaşığı elma sirkesi koyarak tüketmeniz sivilcelerden kurtulma hızınızı arttıracaktır.

Bir cevap yazın