Yeni Cherokee’nin Türkiye Fiyatı

Jeep’in yepyeni Cherokee’si 9 kademeli şanzımanı ve 161 bin TL’den başlayan fiyatıyla Türkiye’de kompakt SUV’lar arasında en iyi olmayı hedefliyor.

Amerika pazarında geçtiğimiz senenin ekim ayı içinde satışa sunulan yepyeni Cherokee, hemen hemen tek senenin ardından ülkemiz pazarında yerini aldı. 84’üncü Cenevre Araba Fuarı’nda da boy gösteren Cherooke, sıra dışı tasarımıyla dikkat çekerken, bu tasarım Otomobilin ilk tanıtıldığı dönemlerde eleştirileri üzerine çekmişti. Nitekim, bu yepyeni tasarım dili, markanın önümüzdeki yıllarda nasıl tek tasarım anlayışı izleyeceğinin de habercisi niteliğinde.

İlk bakışta en dikkat çekici unsur Otomobilin yedili ızgarası ve yepyeni far tasarımı olurken, bu farların içinde ince LED’lere yer verilmiş. Arka tasarımda da öndeki gibi ince hatlı stoplar göze çarpıyor.

Yeni Cherokee’nin kabininde kullanılan malzeme kalitesi arttırılmış. Ayrıca modern görünümle beraber ergonomi de üst seviyede… İç mekanın en dikkat çekici özelliği ise 7 inçlik TFT gösterge paneli… Bu ekran sayesinde sürücüler gözlerini yoldan ayırmadan rahatça gösterge panelini görebiliyor. Kullanıcıların tercih ettikleri formatta bilgi ve araç geri bildirimleri alabildikleri sistemde, navigasyon, hız, yakıt tüketimi, güvenlik uyarıları, pusula, dış sıcaklık, sesli bilgi ve arazi seçimi gibi Jeep’e özgü özelliklerin de aralarında bulunduğu pek çok bilgi arasından seçim yapılabiliyor. Yepyeni Jeep Cherokee aynı zamanda 8.4 inçlik dokunmatik multimedya ekranıyla UConnect sistemini de beraberinde sunuyor. Akıllı telefonların kolayca şarj edilmesini sağlayan Wireless Charging Pad ise opsiyon listesinde.

Güvenlik özellikleri ön planda tutularak geliştirilen, Euro NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız alan Yepyeni Jeep Cherokee’de, 4×4 performansı sağlamak amacıyla; “Jeep Active Drive I” (Tek hızlı transfer kutusu), “Jeep Active Drive II” (İki hızlı arazi şanzımanı) ve “Jeep Active Drive Lock”(kilitli diferansiyel ile) olarak adlandırılan üç ayrı yenilikçi 4×4 sistemi sunuluyor. Yepyeni Jeep Cherokee’nin standart güvenlik özellikleri arasında, kabinde 7 hava yastığı, Elektronik Devrilme Önleyici (ERM) ve arazi kalibrasyonuna sahip ABS ile Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC), Römork Savrulma Kontrolü (TSC), Ön/Arka Park sensörü, Gelişmiş Kaza Tepki Sistemi (FCW), Kör Nokta İzleme, Adaptif Cruise Control, Geri Görüş Kamerası, Paralel/Dikey Park Etme özellikleri yer alıyor.

Kompakt SUV segmentinde ilk kez sunulan 9 kademeli otomatik şanzımanın yer aldığı Yepyeni Cherokee’de ve 2.0 litrelik Multijet II ünite beraber sunuluyor. 170 HP güç üreten bu motora ek olarak off-road tutkunları amaçlı 3.2 litrelik V6 Pentastar benzinli 272 HP ve 9 kademeli otomatik şanzıman seçeneği ile sunulan Trailhawk versiyonu isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor.Standart kullanımda yalnızca ön tekerlekten çekiş sunan Yepyeni Cherokee, gerekli gördüğü durumlarda 4×4 özelliğini de kullanıyor.

Türkiye’de Longitude ve Limited versiyonlarla satılan Yepyeni Cherokee’nin baz maliyeti 161 bin TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir