Caminin çelik kasasını çaldılar!

Gaziantep’te tek camide bulunan çelik kasanın kilidi taşla parçalanarak açıldı. Kasanın içindeki tahmini 60 TL destek parası alınırken, soygun anı ise güvenlik kameralarına yansıdı.Edinilen bilgiye yönelik Gaziantep’in Şahinbey kazası İsmet Paşa Semti Hacı Veli Camii’nin kapısındaki camı kıran kimliği belirsiz birey, camide bulunan çelik kasayı devirerek, kilidini açmaya çalıştı.

Tornavida ile gerçekleştirdiği önce denemesinde başarısız olan şahıs, bulduğu taşla kilidi parçalayarak, çelik kasayı açmayı başarmıştı. Güvenlik kameralarına yansıyan soygun hemen huzurlu tavırlarıyla değinen kişinin kasayı açma çalışması anında parmağını kıstırdığı ve tek zaman acı çektiği görüldü. Erken namazından ardından olan soygunda kişinin, kasa içindeki tahmini 60 TL destek parasını alarak, huzurlu tavırlarla camiden terk ettiği görüldü.

Olayı erken saat 07.00 sıralarında bilgi alan cami imamı Ziya Karakuş, caminin giriş kapısı camının kırıldığını görerek, polisi aradı. Güvenlik kameralarını da inceleyen polislerin camiden ayrılmasının sonrasında kırık camlar temizlendi. Çelik kasanın eskiyen olması nedeni ile pek ücret tutmadıklarını dile getiren Karakuş, bozuk paralardan meydana gelen destek paralarının çalındığını tanımladı. Karakuş, “Çelik kasa eskiydi bu sebeple kırılması pratik oluyor. Erken namazından ardından gelmişler kapının camını kırarak içeri girmiş kasada eskiyen meydana geldiği amacıyla hızlı kırılmış saat 07.00’ye gerçek esnaf bizi aradı geldik maalesef bu vaziyetle karşılaştık. Biz esasen tespit edecek dönemlerde, dernek idarenindeki tek birey ek olarak nezaretinde bu kasayı açardık. Kapalı kutu meydana geldiği amacıyla rakamı tam bilemiyoruz. İçinde bozuk ücret vardı.
Tahminimce 50-60 TL civarıydı, bu parayı alıp gitmiş”diye sohbet etti.Öte taraftan polis, güvenlik kameralarına yakalanan kişinin kimliğini belirlenmesi amacıyla iş başlattı.

Bir cevap yazın