Bahçeli’den Çok Sert Taksim Açıklaması: Hesaplaşma Vakti Gelmiştir

Taksim’de yaşanan patlamayla ilgili yazılı açıklama yapan MILLIYETÇI HAREKET PARTISI Lideri Devlet Bahçeli, “teröristleri maşa benzeri kullanan ülkelerle hesaplaşma vakti gelmiştir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk devletinin elinde tabanca taşıyan, beline bomba saran Türkiye düşmanlarının hakkından istikbal kuvvet ve yeterliliğe sahip olduğunu söyledi.

Teröre yardım veren ülkeleri işaret eden Bahçeli, “Asırlardır Türk milletine kin ve nefret besleyen haçlı hesaplarıyla, teröristleri maşa benzeri kullanan bilinen ve suçlu ülkelerle yüzleşme, gerekirse hesaplaşma vakti gelmiştir” ifadelerine yer verdi.

“HER HER HALÜKARDA…”

Asırlardır Türk milletine kin ve nefret besleyen, haçlı hesaplarıyla, teröristleri maşa benzeri kullanan bilinen ve suçlu ülkelerle yüzleşme, gerekirse hesaplaşma vakti geldiğini vurgulayan Bahçeli, “Bu kapsamda arkadaş, müttefik ya da komşu olarak görülen bazı ülkelerin masum olmadığı açık ve meydandadır. Her her halükarda, kim neyi dayatırsa dayatsın Türk milleti topyekûn ayağa kalkarak terörü yenecek, terörizmin üstesinden istikbal kudret ve kuvvete sahiptir. Hevesler boşunadır, çünkü hainler başaramayacak, milli birlik ve kardeşliğimizi bozamayacaklardır” diye konuştu.

“TÜRKİYE’MİZ CANLI BOMBALARLA KUŞATILMIŞ”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Taksim’deki canlı bomba saldırısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Milli beka ve güvenliğimizin ağır şantaj ve saldırı altında olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Terörizmin kanlı yüzü, teröristlerin namert ve aşağılık eylemleri sabır ve tahammülleri bitirme noktasına kadar getirmiştir. Türkiye’miz canlı bombalarla kuşatılmış, hain plan ve hedeflerle nefessiz bırakılmıştır” dedi.

“TARİHİN EN DEHŞET VERİCİ GÜNLERİ”

Her gün patlayan bombaların, yürekleri kavuran şehit haberlerinin, herkesi derin bir endişeye hemen sevk eden sivil hedeflere yönelik menfur suikastların ülkemizi istikrarsız ve belirsizliğe soktuğunu kaydeden Bahçeli,”Türkiye tarihsel rotasından sapmış; sosyal huzur, asayiş ve iç sulh ortamı kahredici ölçüde zedelenmiştir. Biraz ardından bedenine bomba saran herhangi bir katilin intihar eylemini nerede yapacağı, kaç bireyin hayatına mal olacağı meçhuldür. Bu itibarla Türk milleti tarihinin en dehşet verici günlerinden, en şiddet dolu döneminden geçmektedir. Bugün İstanbul Beyoğlu Kaymakamlığı karşısında yaşanan canlı bomba saldırganlığı Türkiye’nin yılgınlığa ve korkuya henüz da fazla mahkum olması amacıyla düzenlenmiştir. Global ve yerel efendileri hesabına kiralık tetikçilik yapan canilerin bir yanda Doğu ve Güneydoğu’da kan dökmesi, diğer yanda belirli aralıklarla Ankara ve İstanbul’un kalbini hedeflemesi Türkiye’nin Suriyelileşmesi ve Lübnanlaşması amacına dönük hunhar bir stratejinin ara duraklarıdır.” diye konuştu.

“HESAPLAŞMA VAKTİ GELMİŞTİR”

Türk devletinin elinde tabanca taşıyan, beline bomba saran Türkiye düşmanlarının hakkından istikbal kuvvet ve yeterliliğe sahip olduğunu anlam eden Bahçeli, “Asırlardır Türk milletine kin ve nefret besleyen haçlı hesaplarıyla, teröristleri maşa benzeri kullanan bilinen ve suçlu ülkelerle yüzleşme, gerekirse hesaplaşma vakti gelmiştir. Bu kapsamda arkadaş, müttefik ya da komşu olarak görülen bazı ülkelerin masum olmadığı açık ve meydandadır.” izahında bulundu.