Vişneli Yaş Pasta Nasıl Yapılır? Hazırlanışı

Çocuklar pastaları bir sürü severler. Anne Adaylarımız çoğunlukla çocuklarını bir şeylerin karşılığında hediye olarak pasta yaparlar. Annesinin bizzat amaçlı bunu yaptığını gören çocuklar bir sürü sevinçli olurlar. Bir bir sürü yıl pasta tarifi ve kek tarifleri vardır. Anne Adaylarımız hangilerini yapacağı ile ilgili hüküm veremezler. Sizlerle bu tariflerden bir tanesini paylaşacağız.
Pastanın keki amaçlı bir kaba yumurtalar ve şekeri koyarak mikser ile karıştırıyoruz. Karıştırma işleminin sona ermesinin sonrasında sıvı/akışkan yağ ekliyoruz ve vişne tadı amaçlı vişne suyunu ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz. Sonrasında kakao, kabartma tozu, vanilya ve un ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz. İyice karıştığına güvenilir olduktan sonra her hanede yer alan kek kalıbına bocalıyoruz. Kek hamurunu da kaba ek ettikten sonra kabı eskiden ısıtışmış 170 derecedeki fırına gönderiyoruz. Kekin pişmesini bekledikten sonra fırından çıkartıyoruz. Buraya civarı olanlar kek tarifleri ile bir fark yoktur kek inşa etmek amaçlı de bu adımlardan geçilir. Keki soğumaya bıraktıktan sonra sosunu hazırlayabiliriz.
Kremayı kaynatmadan yalnızca ısıtalım. İçine bitter çikolata koyalım ve erimesini bekleyelim. Soğuyan keki kalıptan çıkarıp ikiye böldükten sonra üst parçalarını bir ek olarak kalına koyalım. ileri ki zamanlarda sosu kalıba yayalım ve üst kısmına vişne tanelerini koyalım. Kekin öbür yarısını kapatıp soğuması amaçlı 15 dk dondurucuya koyalım. Zaman bittikten sonra ne civarı pratik bir yıl pasta tarifi meydana geldiğini ve lezzetinin ne civarı sıkı meydana geldiğini siz de göreceksiniz.

Bir cevap yazın