En İyi 5 Domain Tescil Firması

Ülkemizde aktif olarak hizmet veren toplam olarak yaklaşık 1.5 milyar web sitesinden bahsedebiliriz. bu web sitelerinin büyük bir oranı ise park halinde bekleyen ya da herhangi bir içerik girilmemiş domainlerden (alan adlarından) oluşuyor. Gün geçtikçe yüz binlerce yeni domain aktif hale geliyor. Türkiye’de de internet alanında global değerini yakalaması ile beraber birçok yerli şirket da bu alanda çalışma göstermeye başladı. Bu yazımızda da en iyi domain tescil firma isimlerini size anlatacağım.

İHS 
20 yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en eski alan adı firmalarından birisi konumunda bulunan IHS, 2007 yılından bu yana domain kayıt, yenileme ve transfer işlemleri yapmaktadır. Domain servisinin yanı sıra bireysel hosting, kurumsal hosting, mail hosting ve sunucu hizmeti sağlayan IHS, benim kullandığım ilk firmaların başında gelir.

Kurumsal altyapısı ve bünyesindeki binlerce daimi müşteriyle faaliyetini devam ettiren firmanın domain paneli gelişmiştir, birçok imkana erişmeniz mümkün. Benim için olumsuz yanı teknik destek hattının zayıf olması. Geri dönüşler biraz olsa geç oluyor ve kimi zaman acil durumlarda bu can sıkıcı boyutlara geliyor.

İsimtescil
Pazar payının %42’sini elinde bulundurduğunu iddia eden İsimtescil, yine aynı şekilde uzun yıllar boyunca faaliyet gösteren bir domain firması. En iyi yerli domain firmaları arasında göstermemiz gereken bu isim, 500.000’den fazla alan adını barındırıyor. Gelişmiş yönetim paneli ile benden tam puan alan firmanın teknik desteği ile çok muhatap olmak zorunda kalmadım bu yüzden yorum yapamıyorum.

Alan adının yanı sıra hosting, sunucu, SSL ve marka tescili gibi konularda da müşterilerinin ihtiyaçlarını gidermekte. Bünyesinde ise yüzlerce uzantının bulunduğunu söyleyebilirim. Sık sık yaptığı kampanyalar ile kimi zaman ana uzantılarda indirim uygularken kimi zaman ise alt alan adlarında ciddi fiyat düşüşlerini müşterilerine sunuyor.


OdeaWeb
Firmamız kurumsal yapısının yanı sıra etkili ve hızlı çözüm üretebilen bir ekiple zaman kaybını minimum düzeyde tutacak şekilde tasarlanmıştır. Profesyonel kadromuz sürekli olarak çözüm üretmek ve destek sağlamakla görevlendirilmiş bu konuda inisiyatif alabilecek yetkiye ve bilgiye sahiptir.

Odeaweb ailesi olarak AR-GE çalışmalarına çok önem veriyoruz yeni teknolojilere ve gelişmelere aşığız. Temel dinamiğimiz sürekli yenilenmek ve gelişmek üzerine inşa edilmiştir.

Müşterilerimize karşı her zaman dürüst, samimi ve sorun çözmeye istekli bir organizasyon olarak kalacağız. En büyük reklamın mutlu müşteri olduğunu çok iyi biliyoruz ve ekip olarak 7/24 aktif sürekli iş takibi yapan profesyonellerimiz ile zaman kaybınızı asgari düzeyde tutmayı amaçlayan bir firma.

Firma adresi: OdeaWeb

 

Turhost
2004 yılında faaliyete başlayan ve birkaç sene sonra domain hizmetini de bünyesine katan Turhost, son senelerde yaptığı ciddi kampanyalar ile birçok alan adımın orada kayıtlı olmasını sağladı. 20.000’den fazla müşteriyi bünyesinde barındıran şirketin destek hattı da sizi memnun edecek cinsten. Kullanışlı ve basit bir yönetim paneli mevcut. Kimi zaman .com, .net ve .org domainlerde kampanyalar yapılıyor.

 

Natro
Türkiye’nin köklü firmalarından birisi olan Natro, 1999 yılından bu yana hizmet veriyor. Sunucu – Domain ana başlığı altında yer alan Natro, daha çok kurumsal müşterilerine ilgi gösteriyor. Bünyesinde 10-15 civarında domainim mevcut ve arada yaptıkları indirimlerden faydalanmaya çalışıyorum.

NameCheap
Etrafta bir miktar kazı yaptıysanız (son kararını vermeden önce mutlaka yapmanız gerekenler) Namecheap.2000’te kurulan bağımsız bir ICANN onaylı alan adı kayıt şirketi olarak bilinen en iyi bilinen Namecheap, 10 milyondan fazla alan adının gururlu yöneticisidir. Fakat bundan daha fazlası, Namecheap’in kullanımı en kolay ve en ucuz yönetilen WordPress barındırma sağlayıcıları dünyada (bununla ilgili EasyWP incelememde bunu göreceğiz).

NAMECHEAP EASYWP WORDPRESS BARINDIRMA (VE PLANLAR)
Namecheap endüstri veya boyutu ne olursa olsun, tüm web sitesi sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli hosting planları sunmaktadır.

Her plan, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak güçlü araçların yanı sıra, verilerinizi ve site ziyaretçilerinizin verilerini korumak için sağlam güvenlik sağlar.