Bursa’da Krom Maden Ocağında Göçük

Bursa’nın Harmancık İlçesi’nde yer alan krom ocağında yaşanan göçükte bir işçi yaşamını kaybederken , bir işçi zor yara almış olarak kurtuldu.

Bursa ‘nın Harmancık İlçesi’nde yer alan Hayri Öğelman Krom Yeraltı Maden Ocağı’nda yaşanan göçükte işçilerden Mustafa Evren hayatını kaybetti , Ramazan Alçı ise zor yara almış olarak kurtarıldı.

40 METRE DERİNLİKTE GÖÇÜK OLUŞTU

Olay, bu akşam saat 18.30 sıralarında Harmancık ‘ın Yolçatı Mevkii’nde 30 işçinin çalıştığı Hayri Öğelman Krom Yeraltı Maden Ocağı’nda meydana geldi. Zeminden 40 metre derinlikte işçilerin çalıştığı sırada artık belirlenemeyen tek sebeple göçük meydana geldi.

45 YAŞINDAKİ İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Çok sayıda ambulansın olay mahaline sevk edildiği göçükte, işçilerden 45 yaşlarındaki Mustafa Evren yaşamını yitirirken, Ramazan Alçı ise yara almış olarak kurtarıldı.

AĞIR YARALI İŞÇİNİN HAYATİ TEHLİKESİ VAR

Kütahya ‘nın Tavşanlı İlçesi’ne ilişkili Balı Köyü’nde oturan ve iş süresini tamamlamış yani emekli olduktan ardından tek daha iş gereksinimi duyan Mustafa Evren’in cesedi, otopsi yapılmak üzere Bursa Hukuki Tıp Müessesesi Morgu’na kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Alçı’nın yaşamsal tehlikesinin yer aldığı söylendi .

SON BİR AYDIR TAŞERON ŞİRKET YÖNETİYORDU

bu sırada, Hayri Öğelman Krom Madeni’ndeki krom emisyon çalışmalarını son tek aydır taşeron tek firmanın gerçekleştirdiği iddia edildi .