Tuncelide; Eşini Tabancayla Öldürdü

Tunceli’de dünkü akşam evde eşiyle tartışan Özgür T, 12 yaşındaki kızını dışarı çıkardıktan hemen sonra eşi Meral T.’yi tabancayla ateş ederek öldürdü, daha hemen sonra da kaçtı.
Tunceli’de dünkü akşam bir bayan cinayeti daha işlendi. Evde eşiyle tartışan Özgür T, 12 yaşındaki kızını dışarı çıkardıktan hemen sonra eşi Meral T.’yi tabancayla başına ateş ederek öldürdü. Olaydan hemen sonra ormanlık alana kaçan Özgür T, güvenlik görevlileri ile yaptığı telefon görüşmesinde intihar edeceğini ifade etti . Özgür T.’nin yakalanması amaçlı çalışmalar sürdürülüyor.

KIZINI DIŞARI ÇIKARDI, KARISINI ÖLDÜRDÜ

Tunceli Çarşı Merkezi Günel Sokakta yer alan Çağlar İşhanı’nın üst katında oturan Özgür T. (4bir), dünkü akşam şuan amaçlı bilinmeyen nedende eşi Meral T. (38) ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üst kısmına kızlarını dışarı çıkaran Özgür T. ile eşi aralarında bağrışmaları duyan komşuları polise bilgi verdi. Eve gelen polis , Meral T.’yi kafasına bir kurşun ateş edilerek öldürülmüş takdirde buldu.

TELEFONDA POLİSE ‘İNTİHAR EDECEĞİM’ DEDİ

Polis, güvenlik kameralarından şüpheli kocanın otomobiliyle kaçtığı yönü tespit ederek takip etmeye başladı. Polis tahmini 15 kilometre takip ettiği Ö.Timdik’in, Pülümür Vadisi içinde anayoldan çıkarak köy yollarına sapması üst kısmına takipten vazgeçti. Fakat daha hemen sonra cep telefonuyla irtibat kuran polis , teslim olması amaçlı inandırma etmeye çalıştığı Ö. Timdik’ten, ‘teslim olmayacağı ve intihar edeceği’ cevabını aldı.

YAKINLARI FENALIK GEÇİRDİ

Meral T.’nin eve gelen yakınları fenalık geçirirken, Tunceli’de yapılmış olan ön otopsinin sonrasında Meral T.’nin cenazesi, Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Şüpheli kocanın yakalanması amaçlı ormanlık bölgede – çalışmaları sürdürülüyor.

Bir cevap yazın