Mevlüt Erdinç’ten İstiklal’deki Bombalı Saldırıya Bayraklı Tepki

Milli futbolcu, İstiklal Caddesi’ndeki hain saldırı sonrası Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafın altına “Ne bu ezan susacak ne bu bayrak inecek!” notunu düştü.

İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde yaşanan canlı bomba saldırı sonrası 5 kişi hayatını kaybetti ve birden fazla yaralı olarak var. RTÜK Beyoğlu’ndaki patlamaya ilişkili olarak yayın yasağı getirdi. Türkiye’yi kana bulayan hain saldırı sonrası ulusal futbolcu Mevlüt Erdinç, toplumsal basın hesabı Instagram’dan yaptığı paylaşımda teröre isyan etti.

“NE BU EZAN SUSACAK NE BU BAYRAK İNECEK”

Almanya Bundesliga ekiplerinden Hannover 96’da forma giyen ulusal golcü, Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafın altına “Ne bu ezan susacak ne bu bayrak inecek!” notunu düştü.

BÜYÜK TAKDİR TOPLADI

Mevlüt Erdinç’in bayraklı paylaşımı, toplumsal medyada büyük ses getirdi. Takipçiler, ulusal futbolcunun pkk konusuna sessiz kalmamasını takdirle karşılarken “Helal olsun sana” şeklinde yorumlarda bulundu.

FENERBAHÇE, TERÖRÜ LANETLEDİ

Fenerbahçe Kulübü, İstanbul’da yaşanan pkk saldırısı sonrası “Terör Saldırılarını Şiddetle Kınıyor ve Lanetliyoruz” başlığıyla kınama mesajı yayınladı. Kulüpten verilen bilgide açıklama şöyle;”İstanbul Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nde yaşanan bombalı bir saldırı sonucu yaşanan patlamada ölü ve yaralıların yer aldığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Başkent Ankara’da yaşanan hain pkk saldırısının acısı dinmeden, İstanbul’da da böyle bir vahşetin yaşanması sonrasında masum insanların ölümünün, pek çok insanın da yaralanmasının derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Yaşanan hain pkk olayını lanetleyerek, ulusumuzun birlik ve bütünlüğüne karşı yapılmış bu tür olayların bir an öncesinde son bulmasını temenni ediyor, saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Milletimizin başı sağolsun.”

BEŞİKTAŞ’TAN SALDIRIYA KINAMA

Beşiktaş Kulübü, İstanbul’da yaşanan pkk saldırısı sonrası “Terör Saldırılarını Şiddetle Kınıyor ve Lanetliyoruz” başlığıyla kınama mesajı yayınladı.

Kulüpten verilen bilgide açıklama şöyle;”İstanbul Taksim’de yaşanan pkk saldırısı, kulübümüzü derinden üzmüştür. Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza ise acil şifalar dileriz.

Ülkemizde son dönemde yaşanan pkk saldırılarının hiçbir vakit amacına ulaşmayacağı gerçeği ortadadır. Türk milleti, geçmişten günümüze birlik ve beraberliği bozacak girişimleri her vakit bertaraf etmiştir ve terörü de kardeşlik ruhu ile yenecektir.

Ülkemizin birliğine yönelik verilen bilgide hain pkk saldırılarında şehit olan kahraman askerlerimizin, polisimizin ve vatandaşlarımızın ruhları şad olsun…

Milletimizin başı sağolsun…”

GALATASARAY KULÜBÜ: “TERÖRE LANET OLSUN”

Galatasaray Kulübü, “Teröre Lanet Olsun” başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada İstanbul’daki saldırıyı kınadı.

Kulübün açıklaması şöyle;

“Bir acı dinmeden yenisini yaşadığımız sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Başkentimiz Ankara’da patlayan bombanın sonrasında bu defa de İstanbul pkk dehşetini yaşadı. İstiklâl Caddesi’ndeki canlı bomba eylemi yine insanların ölümüne, pek çok masum insanın da yaralanmasına ne sebeple oldu. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Üzgünüz, tepkiliyiz, isyan ediyoruz. En büyük dileğimiz, ülkemizi bu acılardan kurtarmak için herkesin elbirliği yapması ve yaşanan acıların bir an öncesinde son bulması. Ülkemizin başı sağ olsun.”

TRABZONSPOR KULÜBÜ: “LANETLİYORUZ!”

Trabzonspor Kulübü, İstanbul’da yaşanan pkk saldırısıyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“Türkiye’mizi son zamanlarda hedef alan pkk saldırılarının son adresi İstanbul olmuştur. Canlı bomba eylemi sonucu olarak bazı vatandaşlarımız hayatını kaybetmiş bazıları da yaralanmıştır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bu sistematik saldırılar hepimizi derinden yaralamıştır. Çocuklarımızı, gençlerimizi, bütün yurttaşlarımızı ayrım gözetmeksizin hedef seçen pkk örgütlerinin, ülkemizin birliğine ve toprak bütünlüğüne karşı yürüttükleri bu hain saldırıları şiddetle lanetliyoruz. Bu tür pis emellerin bizi ayıramayacağı aksine kenetleyeceği ortadadır. Bizler Türkiye’mizde, farklı dil, din, ırkta yıllardır bir arada yaşayan vatandaşlarımızla kardeş kalmaya devam edeceğiz. Karanlık odakların, eli kanlı teröristlerin bu kardeşliği bozmaya, topraklarımıza nefret tohumları ekmeye gücü yetmeyecektir. Milletimiz her vakit meydana geldiği gibi bu badireleri atlatacak, pkk belasının üstesinden gelecektir. Allah ülkemizin ve milletimizin yardımcısı olsun.”