DOLAR: 3.84 TL
EURO: 4.54 TL

Etkisine İnanamayacaksınız! Zerdaçalın faydaları

3 hafta önce
62 kez görüntülendi

Etkisine İnanamayacaksınız! Zerdaçalın faydaları

Zerdeçal bitkisinin baharatlar içinde bilinen en faydalı bitki olduğunu söylemek pekte yanlış bir deyim olmaz. Zerdeçal anti-ageing ( yaşlanma karşıtı ) bileşenleri sayesinde hücre yenileyici bir etken yapıya sahip olduğu bilinmektedir.

Ayrıca anti-oksidan ve iltahap giderici etkisi de bulunmaktadır. Ülkemizde, özellikle Anadolu topraklarında bir çok yemek yapımında özel madde olarak kullanılan zerdeçal kanserle mücadelede , ağrılı yaralarda ağrı kesici olarak oldukça faydalıdır . Zerdeçalın En Önemli Sağlık Faydalarını madde madde sıraladık…

Bu Sarı Maden kanserini önleyebilir: Bu faydalı baharat insan vücudunda serbest radikallerle savaşır ve aynı vücudu zamanda korur. Sağlıklı hücreleri tutmaya yardımcı olur. Zerdeçal, kanser hücrelerinin büyümesini teşvik eden enzimleri bloke eder. Çorbalara sadece 1 tatlı kaşığı ekleyin. En sevdiğiniz yemeklerde her gün kullanarak bu korkunç ve ölümcül hastalıklardan kendinizi korursunuz.

Alzheimer hastalığı önler: Bu baharat beyin sağlığınızı iyileştirir. Zerdeçal insan beynindeki amiloid birikimini engelleyerek Alzheimer oluşumunu durdurur . Böylece hastalığı önler.
Cildinizi sağlıklı hale getirecek mucize: Eğer bu güçlü baharatı kullanırsanız cilt pigmentlerinizi yenileyerek sizi gençleştirir. Tabi ki düzenli kullanımda ve dozajını ayarladığınız taktirde. Ve parıl parıl bir cilt elde etmenin tarifi.. -Ev yapımı Zerdeçal Macunu Tarifi- Sadece yarım çay kaşığı zencefil , Limon Suyu, 1 Çay kaşığı un, 1/2 çay kaşığı domates suyu. Bütün karışımı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından Göz çevrenize halkalar şeklinde sürün. Bu şekilde 10 dakika bekletin. üzerini kapamayın. Süre dolduktan sonra soğuk suyla durulayın. Böylece gözlerinizin altındaki mor halkalardan kurtulmuş olacaksınız.

Etkisine İnanamayacaksınız! Zerdaçalın faydaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık